Zapraszamy na konferencję naukową

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie zaprasza na  V Międzynarodową Konferencję Naukową pt. „O niepełnosprawności w świecie, kulturze i nauce”, która odbędzie się w Łazach w dniach 29 - 30 maja 2015 r.

Celem tegorocznego spotkania jest:

  1. Refleksja nad szeroko rozumianą problematyką dostępności różnych obszarów życia społecznego i kultury dla osób niepełnosprawnych.
  2. Przegląd spektrum nowoczesnych działań medycznych, terapeutycznych, edukacyjnych, w zakresie aktywności ruchowej osób niepełnosprawnych i poprawy jakości ich życia. 
  3. Wymiana doświadczeń z zakresu opieki zdrowotnej i wsparcia społeczno-pedagogicznego osób przewlekle chorych i niepełnosprawnych.
  4. Dyskusja nad prowadzonymi w Polsce dobrymi praktykami w tych obszarach, które wydają się najważniejsze w nowoczesnej refleksji na temat niepełnosprawności.3.  

Proponujemy następujące obszary tematyczne, nie ograniczając ich do podanych poniżej:
Edukacja niepełnosprawnych; Rehabilitacja osób niepełnosprawnych; Niepełnosprawność – między diagnozą a działaniem; Dostępność i bezpieczeństwo przestrzeni publicznej dla osób niepełnosprawnych; Dostępność usług dla osób niepełnosprawnych; Nowoczesne technologie wspomagające niepełnosprawnych; Inżynieria biomedyczna w życiu niepełnosprawnych; Opieka i pielęgnowanie niepełnosprawnych; Sport, rekreacja i turystyka osób niepełnosprawnych; Prawa niepełnosprawnych; Wsparcie społeczno-pedagogiczne niepełnosprawnych; Niepełnosprawni w kulturze.

Do uczestnictwa w konferencji zapraszamy: przedstawicieli nauk i zawodów medycznych,  nauk o kulturze fizycznej zajmujących się problematyką wychowania fizycznego, sportu, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych, przedstawicieli nauk społecznych i humanistycznych,  andragogów, gerontopedagogów, gerontologów, specjalistów z zakresu rehabilitacji, terapeutów, pracowników socjalnych, asystentów rodziny,  specjalistów do spraw polityki rodzinnej.     

Materiały z konferencji po akceptacji Rady Naukowej zamieszczone zostaną w recenzowanej monografii.

Opłata za udział w konferencji wynosi  550,00 PLN.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać do dnia 30 kwietnia 2015 r. na adres e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Więcej informacji na stronie http://www.pwsz-koszalin.pl/konferencje.html

Osoba do kontaktu: Aleksandra Sajek: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 94/34 26 766 w. 25.