Zapraszamy młodych pracowników nauki na III Konferencję naukową „Produkcja, ekonomia, zarządzanie i marketing, ochrona środowiska – jak to się robi w Wielkopolsce”

Zapraszamy młodych pracowników nauki na III Konferencję naukową „Produkcja, ekonomia, zarządzanie i marketing, ochrona środowiska – jak to się robi w Wielkopolsce”

 

Organizator:
1.    Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie:
Instytut Zarządzania i Inżynierii Produkcji, Studenckie Koło Naukowe Marketingu
i Badań Marketingowych „Anova”
2.    Dział Promocji, Rozwoju, Praktyk i Staży PWSZ w Gnieźnie

Miejscowość: Gniezno
Województwo: wielkopolskie
Okres realizacji: 29 maja 2015 r.
Zasięg: wojewódzki
Koszt: 50 PLN


Cel:
Celem konferencji naukowej jest przedstawienie koncepcji naukowych dotyczących podstawowych problemów gospodarki w ujęciu regionalnym, zaprezentowanie użytych rozwiązań oraz wskazanie dobrych praktyk przy ożywianiu działalności i budowaniu kreatywnego środowiska w rozwoju regionów.

Opis działań:
Do udziału w  konferencji zapraszamy grupy uczestników: studentów, kadrę naukową  wyższych uczelni Województwa Wielkopolskiego, przedstawicieli firm i instytucji, którzy chcą zaprezentować ciekawe rozwiązania. Tematyka konferencji obejmuje rolę ekonomii, zarządzania i marketingu w rozwoju regionów, źródła finansowania nowatorskiej działalności (turystyki, przemysłu, usług itp.), zarządzanie funduszami strukturalnymi oraz szanse i bariery rozwoju poszczególnych regionów województwa Wielkopolskiego.
Bezpośrednim rezultatem uczestnictwa w konferencji będzie opracowanie publikacji do 10 stron (pozytywnie zrecenzowane artykuły zostaną opublikowane w monografii pt: „Produkcja,  ekonomia, zarządzanie i marketing, ochrona środowiska – jak to się robi w Wielkopolsce), wygłoszenie referatu oraz uczestnictwo w sekcji posterowej. Podsumowaniem i zakończeniem spotkania będzie dyskusja, podczas której zaangażowane grupy uczestników wyciągną wnioski na temat roli podstawowych nauk gospodarczych w rozwoju regionalnym.
Pośrednim rezultatem dla studentów będzie wzrost świadomości idei budowania sukcesu gospodarczego regionu całej Wielkopolski, w celu podniesienia poziomu rozwoju całego kraju.
Natomiast pośrednim rezultatem dla kadry naukowej i zaproszonych gości będą referaty, prezentacje i opinie studentów oraz wspólne propozycje działań dotyczące podniesienia poziomu rozwoju województwa Wielkopolskiego.

Idea:
Idea projektu polega na omówieniu problematyki rozwoju województwa Wielkopolskiego przez grupy – studentów i  kadrę naukową, a także osoby bezpośrednio kształtujące politykę rozwojową kraju i regionów (władze samorządowe, wojewódzkie, politycy).

Koordynator:
Dr inż. Ewa Więcek - Janka, opiekunka Studenckiego Koła Naukowego Marketingu i Badań Marketingowych „Anova” w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie

Komitet Naukowy
dr inż. Ewa Więcek-Janka- PWSZ w Gnieźnie - Przewodnicząca
dr inż. Karolina Bondarowska – PWSZ w Gnieźnie
dr Sławomir Binkowski – PWSZ w Gnieźnie
dr inż. Maciej Szafrański – Politechnika Poznańska
dr inż. Agnieszka Kujawińska - Politechnika Poznańska
dr inż. Marek Goliński - Politechnika Poznańska

Komitet Organizacyjny:
dr inż. Ewa Więcek-Janka
mgr Kamilla Kierzkowska
Kontakt:
tel. 61 424 29 42 w. 333
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Ważne terminy:
Zgłoszenia: do 11.03.2015 r.
Referaty: do 11.03.2015 r.
Opłata: do 08.04.2015 r.

doc  Formularz zgłoszeniowy
pdf  Informacje dla autorów referatów


Strona konferencji: www.pwsz-gniezno.edu.pl